sobota, 21 kwietnia 2012

Aranżacje z bzem w roli głównej

Wiosna wkrótce będzie w  pełni, świat stanie się jednym,wielkim kwieciem. Zakwitną jabłonie, bzy,tulipany i wiele innych...
Na pomysł tej aranżacji wpadłam , kiedy  miałam jeszcze kilka kotów (niestety odeszły do kociego raju) . Jak się ma koty, ma się puste puszki po karmie, a że wtedy właśnie zakwitły bzy, pomysł nasunął się sam...

Oczyszczone , umyte  i pozbawione nalepek puszki zostały pomalowane pastelowym kolorem łososiowym, z folii samoprzylepnej wycięłam cyfry (można też kupić gotowe) następnie zostały przyklejone na tej samej wysokości do każdej z puszek .Stojący gdzieś w kącie drewutni drewniany regalik został pomalowany  na kolor lila.
Kwiaty zerwane prosto z ogrodu, wstawione do przygotowanych w ten sposób wazoników dopełniły całości.

Na jednym ze zdjęć widoczny jest kot Miętus, który nigdy nie potrafił odmówić sobie przyjemności wchodzenia w kadr aparatu.


Majowe dekorowanie przywodzi na myśl czas Pierwszej Komunii.Święto to celebrowane jest wiosną, najpiękniejszą porą roku.Dziewczęta i chłopcy chodzą dumni i wystrojeni jak pierwsze, wiosenne kwiaty.Uczestniczą w tym świecie bardzo aktywnie-są przecież najważniejsi tego dnia, znajdują się w centrum uwagi i dostają dużo prezentów.


Nie tylko oni wyglądają odświętnie-rodzice starają się udekorować cały dom, a i stół wyglada inaczej niż zwykle.
Na stole znajduje sie śnieżnobiały obrus, na nim udrapowany jest biały tiul, na którym ustawiono białą zastawę.
Stół udekorowano małymi bukiecikami z konwalii i asparagusa, białych kwiatów serduszki, bzu oraz zielonych lisci konwalii.
Bukiety umieszczono w białych kryzach z tiulu, z praktycznymi pojemnikami na wodę, przedłużajacymi trwałość kwiatów.
Do aranżacji poza kwiatami użyto siatki ogrodniczej z małymi oczkami.Wycięto z niej podstawki pod talerze, małe, kwadratowe podstawki pod kieliszki oraz wykonano kilka ażurowych brył geometrycznych: ostrosłupy ,prostopadłościany,graniastosłupy, sześciany.
Tradycja , tradycja, ale pozwólmy sobie czasem na wprowadzenie nowoczesnych i zaskakujacych elementów do naszych aranżacji.
Tym bardziej,że  mogą być wykorzystywane wielokrotnie, jak na zdjęciu poniżej: Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za każde słowo pozostawione przez Was w komentarzach, za czas
postom poświęcony...:)